25.6.11

1969 gyvenimas ' II dalis'

Sportiniai drabužiai

Kokį pasirinkti kostiumą, priklauso nuo to, kokiai sporto šakai jo reikia.
Lieknos figūros moterys į ekskursijas pėsčiomis mėgsta apsiauti sportines kelnes; apkūnioms moterims labiau tinka sijonas. Ir prie kelnių, ir prie sijono dėvimi megztiniai ir palaidinukės, ant kurių galima apsivilkti lengvos neperšlampamos medžiagos striukę. Jaunos merginos gali vaikščioti su trumpomis kelnėmis, bet pagyvenusios ir apkūnios moterys su jomis baisiai atrodo.
Ekskursijos pėsčiomis avalynė pirmiausia turi atitikti savo paskirtį, ir todėl reikia ypatingai stropiai ją išsirinkti. Apie aukštus kulnelius čia negali būti nė kalbos.
Tenisui žaisti geriausia tinka balti drabužiai. Paprastai 
ansamblį sudaro kelios dalys: kelnės arba trumpas plisuotas sijonukas (apkūnioms moterims geriau tinka sijonukas - kelnės), balta palaidinukė trumpomis rankovėmis arba lengvas megztinis, balti kiltiniai bateliai ir baltos puskojinės.
Čiuožimui moterys dažniausiai avi ilgas kelnes ir dėvi megztinį.
Maudymuisi reikia išsirinkti gražų, tinkantį figūrai maudymosi kostiumą.Geriausiai tinka ištisinis maudymosi kostiumas. Liekna moteris gali dėvėti dviejų dalių - liemenėlio ir kelnaičių - maudymosi kostiumą; jai tinka ryškios spalvos, ir į akis krintantis raštas. Apkūnioms figūroms geriau tinka tamsus vienspalvis maudymosi kostiumas. Balta - moterį storina. Patogūs kiltiniai žemais kulnais bateliai.
Važinėdami dviračiu ir motociklu, dabar daug kas avi pusilges kelnes iš medvilninės, vilnonės arba impregnuotos medžiagos su megztiniu ir palaidinuke. Galvą apsiriša skarele arba užsideda kepurę su snapeliu. Važiuojant automobiliu, patogiausia apsivilkti sportinį kostiumą arba sijoną iš vilnonės medžiagos ir puspaltį iš medvilninės impregnuotos medžiagos, arba zomšinę striukę.
Reikia, kad visų sportiniai drabužiai ne tik atitiktų savo paskirtį, būtų praktiški, pasiūti iš tinkamos medžiagos, bet ir atitiktų šiuolaikinį gražios išvaizdos supratimą.

Print Friendly and PDF