20.6.11

1969 gyvenimas 'I dalis'

Visai neseniai, kažkur prieš mėnesį, gavau gan neįprastą knyga: J. Orliko ir E. Erižanano " Kaip elgtis". Visų pirma dėmesį atkreipė pratarimas, kuris skambėjo taip:


"Mes norime, kad gražią dirbančiųjų išorę atitiktų ir jų turtinga vidinė kultūra, kilnūs doroviniai principai, bruožai, būdingi naujam požiūriui į darbą ir socialistinę nuosavybę, ištikimybę Tėvynei, dorumas, stropumas, noras šventai tarnauti socialistinei visuomenei - o tuo pačiu ir sau, savo šeimai..."

Taigi didžiąją šios knygos dalį sudaro mada ir kultūra, tad retkarčiais parašysiu tai kas pasirodys įdomiausia iš 1969 metų gyvenimo ir kultūros.


Darbe

Daugelis mūsų moterų didelę dienos dalį praleidžia darbe. Jų drabužiai turi būti patogūs, gražūs ir tikti aplinkai.
Dirbančiai gamykloje moteriai patogiausia vilkėti kombinezoną. Labai praktiškas pusiau kombinezonas su palaidine; jį galima dėvėti su įvairiomis palaidinukėmis - trikotažinėmis, iš lengvos ar tankios medžiagos, taip pat prijuostės - sarafanai ir darbinės
kelnės - tokias, kaip dėvi vyrai dirbtuvėse, fabrikuose ir dirbdami kitus darbus. Gamyboje gera apsirišti galvą skarele arba tankiu tinkleliu, avėti patogius, ne aukštesniais kaip 3 - 4 centimetrų kulneliais batelius. Tokie drabužiai tinka ir žemės ūkyje dirbančioms moterims, bet reikia, aišku, atsižvelgti į tai, koks oras.
Prekybinėse įmonėse, ypač tokios, kuriose daug dulkių, moterims patogu vilkėti juodo arba mėlyno satino darbinį chalatą. Mėsos, konditerijos, pieno produktų, duonos parduotuvėse, vaistinėse ir t.t. dėvimas baltas chalatas. Susidaro nemalonus įspūdis, kai audinių, juvelyrikos dirbinių ir kitų madingų prekių parduotuvėse už prekystalio stovima darbiniais chalatais. Čia norėtųsi matyti su paprastomis suknelėmis, sijonukais su džemperiais arba palaidinukėmis. Dirbdama įstaigoje, moteris gali rengtis gerai, priklausomai nuo to, kokį darbą jai tenka atlikti. Jeigu ji dirba buhalterijos skyriuje, gali dėvėti darbinį chalatą arba prijuostę - sarafaną. Dirbančios administracijos aparate gali dėvėti bet kokios medžiagos sijonus su palaidinėmis arba megztukais. Reikia, kad įvairių drabužių dalių spalvos būtų suderintos. Prie margo sijono tinka vienos spalvos palaidinukė ar megztinis. Taip pat gerai paprasta suknelė iš medvilnės arba vilnonės medžiagos žiemai ir rudeniui, iš lengvesnės medžiagos (margos ar vienspalvės) vasarai ir pavasariui. Su kostiumu patogu eiti ir į darbą, ir į kavinę, ir pasivaikščioti.

Moterims kurios dažnai važinėja į komandiruotes arba vaikšto į pasitarimus, paranku dėvėti suknelę su švarkeliu arba kostiumą su minkštais atvartais ir megztinį arba palaidinukę.
Print Friendly and PDF