20.1.12

Pirmosios dienos Stokholme


Ši savaitė buvo nepaprastai įvairiapusiška. Pirmoji diena, kai tik parsiradau čia, neapsėjo be įvykių. Bevažiuojant metro (apie jį truputį vėliau) mus užkalbino keista moteriškė. Ji geras 5 minutes kalbėjo kažką švediškai, apsimesdama, kad puikiai viską supratu linksėjau. Galiausiai supratusi, kad visiškai nereaguoju ir nesuprantu ką ji šnekanti kreipėsi angliškai. Viskas skambėjo maždaug taip " Kaip galima važiuoti į svetimą šalį nežinodama tos šalies kalbos? O jei aš, savo šalyje, prašysiu pagalbos ir nieks man negalės padėti, nes nieko nesupras?"
Apsistojome Stokholmo rajone Alvike. Čia yra verslo centrų kvartalas, viena maisto prekių parduotuvė, daug mielų parduotuvėlių, vaistinių devynios galybės, dar mokykla, pora privačių darželių, ir tūkstančiai keturaukščių daugiabučių. Ir viską vainikuoja metro ir tramvajų stotelės. Nuo čia iki Stokholmo centro važiuojant metro užtrunka 13 min.

Na ką, laukia savaitgalis per kurį reiks apžiūrėti Stokholmo centrą, muziejus ir žinoma parduotuves. Šiek tiek vėliau pabandysiu parašyti apie Vilniaus svajonę - metro.