22.1.12

Šį savaitgalį mačiau


Šeštadienį ilgai klaidžiojau po Stokholmo senamiestį. Tuo pačiu aplankiau dvi rankdarbių parduotuves: "Panduro Hobby" ir "Ljunggrens papper" esančią Gamla stan'e. Kiek vėliau užsukom į mielą kepyklą centrinėje senamiesčio aikštėje. Iš lauko ji atrodė gan atšiauriai, tačiau užėjus išvydom milžinišką laukiančių prisėsti eilę. Po gerų 15 min., pagaliau, dauguma pavalgė ir užleido staliuką mums. Iš daugybės skirtingų sumuštinių išsirinkome skaniausius. Vienas iš neoficelių tradicinių švediškų patiekalų yra sumuštiniai. Tad greito maisto užkandinės, pietų pertraukų metu, būna tiesiog kimšte prikištos žmonių. 

Sekmadienis čia daug prisnigo. Pro debesis išlindo saulė ir atėjo metas muziejams. Kelionės tikslas buvo žaislų muziejus, kuris kaip vėliau paaiškėjo, yra ir transporto muziejus
Transporto muziejaus ekspozicija iš ties paliko didelį įspūdį, Joje buvo ne tik senosios transporto priemonės, bet ir nemažai simuliacijų tokių kaip tramvajaus ar metro iš vairuotojo kabinos. Sužinojau, jog 1930 - 1950 Stokholme važinėjo raudonieji troleibusai, kuriuos po to ir vėl pakeitė tramvajai. Dar viena muziejaus pramoga - mažas metro modelis  į kurį gali įsėsti ir pasivažinėti muziejuje. Tad buvo visai nenuobodu.
Apėjus visą ekspoziciją įėjome ir į žaislų muziejų. Jame buvo gausu automobilių, laivų, lėktuvų modelių, porcelianinių lėlių, tačiau tai didelio įspūdžio nepaliko. Be to lietuviškuose tinklalapiuose reklamavo, kad jis užims net 4 aukštus, tačiau apsilankius paaiškėjo, kad visi žaislai sutelpa kambarį.
Tad taip labai greitai prabėgo savaitgalis, gaila paskutinis Stokholme. Taigi, gero vakaro su puodeliu arbatos ir imbieriniais sausainiais:> 
Adjö!