6.5.12

Frank Zappa

Išties viskas prasidėjo tada, kai ryte besedėdama mašinoje laukiau prie vaikų darželio. Radijas, karts nuo karto patrūkčiodamas, grojo bliuzą. akivaizdu, kad tuomet negalvojau nieko, arba ne, galvojau apie praeitį ir dabartį. Masčiau, kaip aš užaugau šiame darželyje ir koks jis dabar, visai nepasikeitęs. Dar mąsčiau apie sovietmetį, jo kultūrą ir ideologijas. Prisiminiau tokį video, kai moteris prieš eidama į darbą (fabriką) vedą savo vaiką į darželį. Na ir tada suskambo kažkas įdomaus, tas kuris pro mašinos langą matomą vaizdą, mamas besivedančias į darželį vaikus, pavertė gerai surežisuotu muzikiniu klipu. Žvilgtelėjau į radiją. Lėtai slinko užrašas " Frank Zappa - Dancing Fool". Mikliai užsirašiau šį pavadinimą, nes niekuomet neatsimenu  pavadinimų.
Pasidomėjus plačiau,  paaiškėjo, kad F. Zappos paminklas stovi Vilniuje. Ham, Zappa lietuvis? Pasirodo, kad ne. Tačiau pamiklas Lietuvoj buvo pastatytas 1995 ir taip nušluostė nosį visam likusiam pasauliui. Pasirodo, kad visi pamiršę buvo Zappai pastyti paminklą. Taigi dabar Vilniuje, K. Kalinausko skvere visu gražumu stūkso F. Zappos paminklas, o kad visam likusiam pasauliui nebūtų pavydų, tai dar jo kopiją lietuviai į Baltimorę nusiuntė.
Na, o dabar, kas dar skaito, tai apie patį F. Zappą. Labiausiai, kas patiko jo muzikoj, tai tai, kad jis dainavo apie įvairias globalias problemas ir dar bedainuodamas sugebėdavo pašiepti politiką ir pačių žmonių kultūrą. Šaunus buvo. Taigi tiek.