4.8.13

860 km pirmyn


Jau buvau be prarandanti sveiką protą čia, Lietuvoj, užsikasusi ALD studijos projekte (apie kurį papasakosiu kiek vėliau) ir savose mintyse. Tačiau atėjo ta laukta diena, kai pagaliau įkėliau koją į automobilį ir leidausi į didelę kelionę po Lietuvą ir jos kaimynę Latviją.
Ryga nepirmoji stotelė kelionėje, tačiau palikusi nemažai įspūdžiu. Vienas iš jų žmonės, kurių senamiestį be galo daug, o ypač jūreivių vaikščiojančių nuo vienos parduotuvės prie kitos, rūkančių pigias cigaretes ir savo
dryžuotais lyg iš komiksų marškiniais skaidrinančiais turistų ir vietinių minias.Kuldiga. Senovinis miestelis kažkur toli, kur Ventos vanduo krenta nuo plačiausio Europoje krioklio. Ten sumerkus kojas atsivesini nuo kaitrios saulės, o seniau, kai dar turistai ten nevažiavo ir lašiša buvo gaudoma, o ne auginama stiklainiuose, žmonės kabino tinklus ir lašišos pačios nušokusios nuo krioklio krito į juos. Vat kokie stebuklai dėjosi.Čia atradau Benksy pasekėjų toliau tobulinančių jo darbus... Bet gal čia buvo ir jis pats?
Venspilis. Pasitiko šalčiu ir lietumi. Ir taip visą savaitę. Šalta, jūra šalta, bet bent jau stipriai ošė. Aplankėme visus muziejus, pasivažinėjome siauruku, paplaukiojome laivu ir sudalyvavome miesto šventėje, kurioje išvydome gražiausius, kokius tako matyti fejerverkus.
Čia ir baigiau 860 km kelionę, toliau tik liko ilgas kelias namo į senus ir naujus projektus, kurių pabaigos laukiu nesulaukiu.